زلزله کرمانشاه، درسی که آموختیم و ....
سلام و عرض ادب.
تسلیت ما را برای ضایعه ی جانگداز زلزله در غرب ایران پذیرا باشید. هموطنان ما در غرب ایران نه تنها برای ازدست دادن عزیزترین کسان خود داغدارند، بلکه خانه ها و محل زندگی خود را نیز ازدست داده اند. امیدواریم به کمک همه ی هموطنان خسارات مادی جبران گردد بلکه تسلای خاطر گوشه ای از رنج و محنتی باشد که برای ازدست دادن عزیزانشان متحمل می گردند.
بخشی از تصاویر و اطلاعات منتشر شده از زلزله غرب کشور، نشان دهنده ی سرپا بودن سازه ها و تخریب اجزاء غیرسازه ای مانند دیوارهای جداکننده، سقف های کاذب، نمای ساختمان ها و .... است. پس از مشاهده ی این تصاویر، گروه نرم افزاری سازه مذاکراتی را برای کمک به درج جزئیات اجرائی اجزاء غیرسازه ای در نقشه های سازه با اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان آغاز کرد. اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان، از ادارات فعال در زمینه ساخت مدارس می باشد و در طول سال ها فعالیت های خود صاحب آرشیو کاملی از جزئیات اجرائی سازه هاست.
مذاکرات انجام شده با اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان منجر به امضاء تفاهم نامه ای بین مدیرعامل گروه نرم افزاری سازه و مدیر کل نوسازی مدارس استان اصفهان جناب آقای مهندس محمدحسین سجاد گردیده تا براساس آن بتوانیم جزئیات اجرائی دقیق آن اداره کل را به شما کاربران محترم تقدیم کنیم. پس از آن شما کاربران محترم می توانید با گنجاندن این جزئیات اجرائی در نقشه ها کارفرمایان را ملزم به ساخت سازه هائی بسیار ایمن تر از امروز نمائید. به زودی بخش جزئیات اجرائی عناصر غیرسازه ای به نرم افزار سازه90 اضافه می گردد و در اختیار شما کاربران محترم قرار خواهد گرفت.
به امید روزی که هنگام زلزله حتی یک آجر هم از یک ساختمان جدا نگردد.

با عرض احترام،
گروه نرم افزاری سازه