درباره گروه نرم افزاری سازه

گروه طراحان سازه و گروه نرم افزاری سازه دو گروه متعلق به یک مجموعه هستند که سعی در استفاده از اتوماسیون در طراحی، نقشه کشی و برآورد سازه ها دارند. این مجموعه از سال 1368 تاکنون با طراحی حجم قابل توجهی از انواع سازه های فولادی، بتنی و سازه های خاص از همه تجربه خود برای ساخت و گسترش نرم افزارهای سازه80 و سازه90 استفاده نموده است.
اولین گام های ساخت سازه80 در سال های 1368 تا 1370 برداشته شده است. زمانی که نرم افزار AutoCAD ویرایش 9 روی کامپیوترهای با پردازنده XT به سختی اجرا می گردید. از آن زمان تا سال 1380 مراحل تحقیق، توسعه و تولید اولین نسخه از سازه80 برای کمک به مهندسین طراح سازه در آنالیز، طراحی، ترسیم و برآورد سازه های بتن آرمه در کنار مجموعه کارهای طراحی گروه تکمیل گردید.
اولین ویرایش سازه80 در سال 1380 درشهر اصفهان ارائه گردید. سازه80 در این ویرایش سعی داشت محیطی گرافیکی آماده نماید که در آن کاربر بتواند با استفاده از اجزاء گرافیکی AutoCAD سازه را مدل نموده، بارگذاری کند و سپس فایل ورودی SAP90 را که در آن زمان به صورت متن ارائه می شد به سهولت تهیه نموده و با استفاده از نرم افزار SAPCON روند طراحی سازه های بتن آرمه را مطابق آئین نامه ها و روشهای متعارف تکمیل نماید.
با ورود نرم افزارهای SAP2000, ETABS2000, SAFE گروه نرم افزاری سازه جهت گیری تولید خود در مورد سازه80 را به سمت اتوماسیون در نقشه کشی و برآورد سازه های بتن آرمه با استفاده از خروجی نرم افزار های جدید تغییر داد.
اولین نسخه جدید سازه80، با فلسفه جدید، در مهر ماه 1383 وارد بازار گردید. پس از آن کاربران زیادی به جمع خانواده بزرگ سازه80 اضافه شدند. این کاربران با ارئه راهنمائی های خود توانستند سازه80 را به نرم افزاری منحصر به فرد در ترسیم سازه های بتنی تبدیل نمایند. در این مدت گروه نرم افزاری سازه نیز توانست با تلاش مضاعف خواسته های کاربران خود را تامین نماید.
پس از 12 سال در مرداد ماه 1390 همزمان با یازدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان نسخه تازه نرم افزار سازه80 با امکانات جدید و قابلیت های ارتقاء یافته و نام تجاری سازه90 با نگاه همه جانبه به همه بخش های سازه های بتن آرمه به جامعه مهندسی تقدیم گردید. این نسخه حاصل بیش از 180.000 نفر ساعت ( تا نیمه دوم سال 95) کارتیمی است که سالانه 30.000 نفر-ساعت دیگر با این مقدار اضافه می شود. هچنین تکمیل نرم افزار ساز۹۰ بر اساس بازخوردهای هزاران کاربر فعال نرم افزارهای سازه80 و سازه90 انجام شده است.
هم اکنون همکاران شما در گروه نرم افزاری سازه علاوه بر توسعه نرم افزار سازه90 برای ترسیم و برآورد سازه های بتن آرمه، تهیه مجموعه نرم افزار دکترسازه برای طراحی دیوارهای برشی در سازه های بتنی و فلزی، و کمک به مهندسین طراح سازه و همکاران سازمان نظام مهندسی ساختمان برای کنترل سازه های طرح شده را در دستورکار خود دارند.


جهت اطلاع از امکانات و قابلیت های سازه90 به بخش درباره سازه90 مراجعه نمایید.
برای دریافت آخرین خبرهای گروه نرم افزاری سازه عضو همایش دائمی صنعت ساختمان شوید و برای ارسال نظرات خود با ما تماس بگیرید.
همچنین در این بخش می توانید با خدمتگزاران شما در گروه نرم افزاری سازه (به ترتیب حروف الفبا) بیشتر آشنا گردید: