سازه 90 - نصب Design Optimizer

نصب نرم‌افزار

نصب 4th Design Optimizer در یک فرایند جدا از سازه90 انجام می‌شود. با اجراي فایل SETUP از روي CD‌، نرم‌افزار روي سيستم شما نصب مي‌شود. ابتدا كاربر بايد به ترتيب نام، نام شركت و شماره سريال نرم افزار خود را وارد نمايد. باید شماره سریال مختص نرم افزار متعلق به خود را وارد نمایید، در غیر این صورت با خطا مواجه خواهید شد.

پس از كليك كردن كليد Next پنجره اي به شكل زير باز مي‌شود.

كاربر به كمك كليد Browse محل نصب نرم‌افزار را مشخص مي‌نمايد. با كليك كردن كليد Next پنجره‌اي باز مي‌شود كه نشان دهنده روند نصب برنامه است. چنانچه كاربر مايل به ادامه نصب برنامه نباشد مي‌تواند با كليك كردن Cancel روند نصب را متوقف نمايد.

نصب روي Windows 7

پس از نصب کامل نرم‌افزار، از Control Panel\User Accounts and Family Safety\User Accounts ، گزینه User Account Control Settings Change را در حالت Never notify قرار دهید. لازم است پس از این کار یکبار سیستم خود را راه اندازی مجدد نمایید. در بقیه سیستم عامل ها نیز فرایند مشابه است.نصب قفل سخت افزاری

اکنون باید درایور قفل سخت افزاری بر روی سیستم شما نصب گردد تا قفل برای کامپیوتذ قابل شناسایی باشد.
قفل‌های USB از نوع SafeNet ارائه می‌شوند (قفل های قدیمی SmartKey از این پس قابلیت استفاده برای بهینه ساز طراحی را ندارد).

SafeNet

برای نصب درایور قفل‌های SafeNet به فولدر SafeNET Driver موجود در CD نصب برنامه رفته و Sentinel Protection Installer.exe را اجرا کنید.

نکته : در صورتي كه مجمـوعه نرم افزاري سـازه 90 تهيه شده شامل Design Optimizer هم باشد و درایور قفل براي سازه90 نصب شده باشد، نياز به نصب جداگانه‌اي براي درایور قفل Design Optimizer نمي‌باشد. نکته: نرم‌افزار Design Optimizer به صورت منويي در نرم‌افزار SAP2000 اضافه خواهد شد.

فعال‌سازی قفل : پس انجام مرحله قبل، برای اینکه بتوانید از نرم افزار بهینه ساز طراحی یا هر یک از برنامه های گروه نرم افزاری سازه استفاده کنید، باید آن نرم افزار بر روی قفل شما فعال شود.

اگر از نصب صحیح Sentinel Protection Installer.exe مطمین هستید، اما با اجرای برنامه بهینه‌ساز طراحی با خطاهای قفل مواجه شدید:

Design optimizer utility is not activated
یا
Dongle is not present

به این معنی است که بهینه ساز طراحی بر روی قفل شما فعال نشده است.

در این صورت باید از گروه پشتیبانی یک فایل فعالسازی (Activation file or code)دریافت کنید. برای فعال سازی نرم افزار روی قفل خود، باید از طریق برنامه Activation (که همزمان با نصب نرم‌افزار بهینه ساز طراحی یا سازه90 نصب می‌شود) استفاده کنید.

این برنامه در پوشه نصب Saze software نصب می شود و همچنین از منوی استارت ویندوز هم قابل دسترسی است. با اجرای آن و معرفی فایل فعال سازی دریافتی به آن، فعال‌سازی انجام می‌شود.

نکته : پس از اجرای بهینه ساز طراحی در دو حالت پیغام خطای زیر دریافت خواهد شد:

Dongle is not present

اگر قفل اتصال مناسبی با درگاه USB نداشته باشد (همیشه بهتر است از درگاه های اصلی USB استفاده کنید)
یا درایور قفل نصب نشده باشد.
یا قفل همچنان فعال سازی نشده است.